?

Log in

No account? Create an account
З днем Свободи!!! - Yury [entries|archive|friends|userinfo]
Yury

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

З днем Свободи!!! [Nov. 22nd, 2012|08:03 am]
Yury
Не можу не зацитувати shu2005 - бо пам'ятаю й відчуваю те саме.

Неймовірні були часи! Скільки не бачив тих кому не пощастило побувати на Майдані в ті часи, усі як один, навіть не розуміють, що ж там відбулось. І дійсно, це як кохання, коли зрозуміти силу почуттів можна лише, якщо ти це переживаєш.

...це як виринув з під води і хапнув перший ковток повітря. Ми відразу помчали на майдан. І от що тут було!!!!

Людські потоки, звідусіль. Натовпи студентів, просто люди. Я все життя прожив в Києві, але ніколи не бачив стільки людей на вулицях. Леся вся була забита народом і він постійно рухався. Люди йшли з Бесарабки по Лесі до ЦВКа, там натхненно дерли горлянку: "Ківалов Підрахуй" і йшли потім до ВР і далі вниз на Майдан

...Про атмосферу, що панувала на Майдані багато написано, але це, як розповідати про секс. Все рівно, поки не спробуєш нічого не зрозумієш. Усі люди навколо раптом стали дуже люб'язні і людяні.

Взагалі, спочатку ж ніхто не міг сказати чим все скінчиться, тому ходило безліч усіляких чуток. В першу чергу, звичайно, про силовий розгін. Надвечір Юля усіх закликала йти до АП. І всі пішли. Так ми потрапили на вузеньку вуличку затиснуту між будівлями і вперлися в три камазаи з піском та проколотими шинами, а за камазами був невеличкий простір і ряди бойових дроїдів з щитами і в шоломах. Щити були з дірками, щоб скрізь них дивитись. Туди дівчата та жінки встромляли квіти. Ну і звичайно усі горлали різні речовки: "Міліція з народом", "Разом нас багато, нас не подолати", "Ющенко президент" і т.і.

...Дні йшли, натовп на Майдані меншав. Багато чого ще було. Зрештою всі знають, що та історія закінчилась хепі ендом. Щасливі були часи. Ми ввійшли в 2005 рік з великими надіями і великим щастям. Не тому що Ющенко переміг, а тому що ми перемогли
.

Саме такі спогади лишилися від тих подій і в мене - цей неймовірний підйом, це радісне здивування від того, що українці, яких завжди вважали пасивними та інертними, виявляється, здатні піднятися і захистити свій вибір!

Не забути ті тисячі людей, що стояли на ковзких, засніжених схилах біля Жовтневого палацу - але жодного поштовху, жодного щонайменшого конфлікту. Кожен кожного сприймав, як брата чи сестру. Що, мабуть, найдивніше - за весь час (ну, може, окрім останніх днів, коли це вже почало потроху перетворюватись на свято перемоги) я не бачив нетверезих людей, попри те, що на вулиці було насправді зимно. Люди прийшли не розважатися, а захищати свою Свободу.

Звичайно ж, гріло душу, що поруч цілий тиждень був braindancer (який навіть стояв уночі біля АП, охороняючи її), а в Одесі - хоч там це було досить непопулярно, інколи небезпечно - розмахувала помаранчовим прапором helvi. З дітей виросли справжні друзі та однодумці.

...Багато разів потім доводилося чути глузливе питання "ну що, кинули тебе твої помаранчові? Ти стояв там, як дурень, а вони вирішували свої справи за твій рахунок!" Я не вважаю, що мене хтось кинув. Так, не витримали випробування мідними трубами, посварилися, просграли перемогу. Але я не шкодую, що підтримав тоді цих людей, насамперед Віктора Андрійовича Ющенка.

"Роби, що повинен, - і будь, що буде" (с) Марк Аурелій
linkReply

Comments:
[User Picture]From: braindancer
2012-11-22 06:31 am (UTC)
This.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: silverlove17
2012-11-22 08:07 am (UTC)
В такие моменты население вдруг начинает чувствовать себя народом. Или даже Народом с большой буквы. Этим можно гордиться совершенно вне зависимости от итогового результата.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: ukrfan
2012-11-22 08:22 am (UTC)
Вот именно это и было главным результатом, я думаю. Особенно важным для украинского народа, история которого не так богата событиями, как у каких-нибудь французов или японцев.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: silverlove17
2012-11-22 08:33 am (UTC)
Да, полностью согласна.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: livejournal
2012-11-22 09:44 am (UTC)

З днем Свободи!!!

Пользователь prima_kharkiv сослался на вашу запись в записи «З днем Свободи!!!» в контексте: [...] Оригинал взят у в З днем Свободи!!! [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: natalka_2011
2012-11-22 08:04 pm (UTC)

Re: З днем Свободи!!!

Це було саме так - відчуття Великого народуі величезна радість і піднесення.
Ці спогади залишились в пам"яті назавжди, незалежно від результату.
З днем Свободи !
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: livejournal
2012-11-28 06:45 pm (UTC)

З днем Свободи!!!

Пользователь davidgarrick сослался на вашу запись в записи «З днем Свободи!!!» в контексте: [...] нал взят у в З днем Свободи!!! [...]
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: al_kur
2013-01-21 11:49 pm (UTC)

Пидрахуй! на первой полосе. Помню


КоммерсантЪ
дал фотографию плаката на первую полосу.
Жаль, PDF теперь только платный.
(Reply) (Thread)