?

Log in

No account? Create an account
Хрущевым - 124 (Никите Сергеевичу) и 115 (Нине Петровне) - Yury [entries|archive|friends|userinfo]
Yury

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Хрущевым - 124 (Никите Сергеевичу) и 115 (Нине Петровне) [Apr. 16th, 2015|06:24 pm]
Yury
[Tags|, ]

Я этого человека глубоко уважаю - с детства. Впитал, что называется, с молоком матери. И несмотря на его, мягко говоря, экстравагантные выходки в ООН и в Манеже, для меня он прежде всего ассоциируется с "оттепелью". Именно тогда зародилось и/или несмело подало голос все лучшее, что вообще было в СССР.Впрочем, о Никите Сергеевиче написано много. Я же предлагаю вам замечательный дифирамб его многолетней спутнице жизни - Нине Петровне, написанный человеком, к дифирамбам не очень склонным - ехидным и перчёным Свиридом Опанасовичем:

Ніна Петрівна Кухарчук, в замужестве Хрущова - сама незаслужено обійдена лічность нашої історії. Але вона й сама не пнулася на перші ролі. Хотя по уму і по характеру далеко превосходила не лише свого високопоставленого мужа, но і все політб'юро ЦК КПСС вместє взяте. І кстаті, була щирою патріоткою України.

Говорила спокійно, характер мала тихий, скромний і зовні казалося, що занімається ісключітєльно сім'єю. Даже Сталіну не удалося розкусить Ніну Петрівну, а Сталін був парень болєзнєнно подозрітєльний. І лише за подозреніє в симпатіях до Голди Меєр, отправив жінку Молотова в ГУЛАГовськй санаторій на многолєтнєє лєченіє.. Ніна Петрівна ізбежала цієї участі, хотя націоналісткою була в повному розумінні слова. І привила любов до Украіни й своєму чоловіку, який до кінця життя носив вишиванку.

Про Ніну Петрівну широко заговорили лише під час ізвесного візиту Хрущова в США у 1959 году, куди він взяв з собою й сім'ю. Ніна Петрівна зовні виглядала не так ярко як Жаклін Кеннеді, на фоні якої була повненькою простушкою. Але лише зовні. Бо умом і жіночою мудрістю була першою жінкою не лише Совецького Союза, але можливо і всієї планети. Тому, можливо, і судьба її сложилася набагато щасливіше, ніж у Жаклін.

Американці поначалу не приділили Ніні Петрівні багато уваги, сочтя її простою домохазяйкою. Но внєзапно оказалося, що простенька Ніна Петрівна свободно говорить англійською. А коли Ейзенхауер вдруг заговорив про економіку, то Ніна Петрівна легко зрізала його спокійним і влучним зауваженням. І мило посміхнулася. Після чого презідєнт США вопросітєльно подивився на главу ЦРУ. А главний разведчик Аллен Даллес задумався про отставку.

Архетип шлюбно-сімейних відносин в украінскькій родині, точніше оптимальну для українців рівновагу чоловік-жінка, як ізвесно, геніально уловив Гулак-Артемовський та ізобразив у опері "Запопрожець за Дунаєм. Бо з опери, например, не зовсім ясно хто там главний герой - Одарка чи Карась. Карась канєшно прарень крутий, козацьку вольницю в кулаці тримає, всі його шанують, а султан откровенно бздить. Но додому отой Карась городами пробирається, опасаючись Одарки. Бо Одарка як відкриє на чоловіка своє меццо-сопрано, то Карасю лучше сразу здаваться і не сопротівляться.

Ніна Петрівна може й не була Одаркою, у всякому випадку не страдала дурною звичкою кричати на свого чоловіка. Але вплив на мужа мала величезний. Тому не виключено, що все, що доброго робилося в СССР у 50-х і 60-х роках мало на собі благотворний вплив розумної і мудрої Ніни Петрівни. Микита, який не боявся Америці ракетами угрожать, потрапляючи додому чемно витирав ноги і придивлявся в якому настроєніі Ніна Петрівна. І єслі в харошому, то улибався і радів. Йому було добре вдома.

Вчора, 14 квітня, був также день народження і Ніни Петрівни. Якщо дні народження Хрущова хоть іноді упоминають, то про дні народження його украінської дружини вообще ніколи не згадується. А зря. Бо Ніна Петрівна заслуговує на увагу ніяк не менше, ніж знаменита Настя Лісовська - Роксолана.

А на відміну від Роксолани Ніна Петрівна Кухарчук може бути і взірцем жінки та матері, яка в найтрудніших обставинах зуміла створити і зберегти затишне сімейне щастя. Ото була справжня Берегиня. Згадаймо їі добрим словом.
linkReply

Comments:
[User Picture]From: o_huallachain
2015-04-16 04:06 pm (UTC)
Расстрел в Новочеркасске тоже вызывает умиление?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: ukrfan
2015-04-16 04:12 pm (UTC)
Нет.
Вы статью-то по ссылке прочли?

В действиях Горбачева у меня тоже не все вызывает умиление - и это при том, что это для меня величайший (со знаком +) политик последних 50 лет в мире, и человек, которому я бесконечно благодарен лично.
(Reply) (Parent) (Thread)
From: emiliozk
2015-04-16 06:45 pm (UTC)
И в этой "оттепели" не все понимают огромный масштаб той либерализации, которая тогда прошла. Все- таки тот ужасный режим закончился. Новый режим - это было принципиально другое (хотя в своей молодости ошибочно доказывал, что это тоже самое). Но это было совсем другое, гораздо, не сопоставимо лучше.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: linski
2015-04-17 04:49 am (UTC)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: niktoinikak
2015-04-24 02:43 pm (UTC)
О Нине Петровне очень хорошо у Донцовой.
Что касается Хрущёва лично - имхо восторги совершенно незаслуженны, Оттепель была общим трендом и у Маленкова, и у у Хрущёва, и у Берии. Берия провёл бы её неизмеримо разумней и полней. Уничтожение Берии - видимо величайшее преступление Хрущёва. А за ним их немало числитcя. В частности, расстрелы на Украине и в Москве он проводил рьяно.
А вот насчёт Горбачёа я с Вами полностью согласен. Хоть политик он никакой - но то что он - и вполне сознательно - сделал - грандиозно. Он не справился, да - потому именно, что политик никакой. Он прирождённый интриган. Обмануть да, а насилие - ненавидел. А надо было проявить жёсткость. Но об этом легко говорить задним числом.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: ukrfan
2015-04-24 03:17 pm (UTC)
Что провел БЫ Берия, вы можете только гадать. Вот что он провел в реальности - дело другое...
(Reply) (Parent) (Thread)