?

Log in

No account? Create an account
Дубайский сюрприз - Yury [entries|archive|friends|userinfo]
Yury

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Дубайский сюрприз [Jun. 1st, 2014|03:59 am]
Yury
[Tags|, ]

Поскольку мне Дубай - после проведенных там нескольких месяцев - небезразличен, с удовольствием пиарю этот бомбовой пост, который вчера взорвал фейсбук:

В житті розмовляю російською, але цей пост маю викласти рідною мовою, бо він про те почуття, коли відчуваєш себе невід'ємною частиною всього цивілізованого світу, коли груди сповнює гордість за свою велику Батьківщину, та велика шана героям, які вклали свої життя на алтар свободи та незалежності.

Отож, до змісту.

Два дні тому довелося провести кілька годин в аеропорту міста Дубаї (Об'єднані арабські Емірати). Величезна транзитна зона, де можна побачити людей будь-якого коліру шкіри та національності, але, на перший погляд, жодного росіянина чи навіть слов'янина. Однак, рАссейський дух таки дав про себе знати. В магазині безмитної торгівлі DUTY FREE в черзі до каси попереду мене стояла дуже колоритна пара: він - здоровезний чолов'яга в кольорових шортах та футболці з написом Я ___ РОССИЯ (шо воно ___ не знаю бо було затерте), неголений та з таким перегаром, що навіть запах парфумів заглушав, вона - теж не мала, в величезних шортах та майці, які розмірів на два меньше ніж їй потрібно, але з написом GUSSI (такий собі китайський GUCCI), зачіска в стилі "гніздо курки на світанку", та запах парфуму, який нагадував викид з хімічного комбінату та заглушав перегар чоловіка. В корзині - з десяток пляшок віскі та якогось іншого алкоголю. Загалом - рАссея Атдихает.

Касир - ввічливий молодий араб - просить його викласти з корзини товар та показати посадковий талон, звісно, англійською мовою. На що Я___РОССИЯ відповідає (російською) - "ти шо па русски не можеш?" Я починаю тихо присідати. Араб також трохи не розуміє що коїться. РАССИЯ виймає з шортів гаманець, достає з нього та жбурляє перед касиром картку, як я помітив видану банком РОСІЯ, та знов звертається до касира - "я плачу, работай".

Далі, як кажуть, картина м'ясом по майонезу - касир обережно бере картку, кілька секунд дивиться на неї - та ЖБУРЛЯЄ іі назад РОСИИ зі словами - "NO RUSSIAN CARD ACCEPTED" - тобто не приймають вони російські картки до сплати. На волання пари "шо?, как? праизвол!" з'являються полісмени, які дуже швидко пояснюють, що, як і чому відбувається.

Далі - акт вистави другий, патріотичний. Викладаю на касу блок цигарок, передаю касиру посадковий талон та картку Приват-Банку. Касир приймає картку, питає, в якій валюті я бажаю заплатити - в доларах чи "українській валюті" (картка мультивалютна). Дивлюся на спантеличеного РАССИЮ, який досі стоїть поруч з полісменами, і голосно кажу "sure, I will pay Ukrainian money".

Кілька секунд, я підписую чек, та касир передає мені картку та товар в пакеті зі звичайною фразою "thank you, have a good flight". Вiдповідаю "thank you" та чую НА ЛОМАНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ - "СЛАВА УКРАЇНІ!!!". "ГЕРОЯМ СЛАВА!" - карбую у відповідь, та відходжу від каси.

За спиною чую дзвін да гомін, обертаюся - РОССИЯ стоїть з вилупленими. Дивлюся в його вкрай розгублені очі та ще раз "добиваю" його - "СЛАВА НАЦІЇ! - СМЕРТЬ ВОРОГАМ!". До воріт посадки йшов як по Майдану.

СЛАВА УКРАЇНІ!

(С) Святослав Гайдамак
linkReply

Comments:
(Deleted comment)
[User Picture]From: ukrfan
2014-06-01 01:09 am (UTC)
Не вижу противоречия.
Разве автор утверждал, что во всем Дубае не принимают российские карты? Он всего лишь рассказал, что в этом конкретном шопе поступили так.

"Слава Україні" тоже, наверное, говорят не везде:)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: levkonoe
2014-06-01 07:01 am (UTC)
когда платили?
В последнее время кое-что изменилось.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: nepeanois
2014-06-01 01:57 am (UTC)
больше конечно похоже на беллетристику, скажем так.
(Reply) (Thread)
From: (Anonymous)
2014-06-01 04:05 am (UTC)
Итальянцы о таком говорят: "Даже если это и не правда, то придумано хорошо".
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: gingema
2014-06-01 08:44 am (UTC)
Ну не принимают. У меня на прошлой неделе в амстердамском аэропорту американскую кредитку не приняли. Многовато букв для такого скромного сюжета.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: ukrfan
2014-06-01 09:59 am (UTC)
Не согласен. Дело же не в том, что не приняли - а в том, КАК не приняли, почему, и как в то же самое время отнеслись к автору. Я с ним согласен - встретить такое в Дубае неожиданно и приятно.
(Reply) (Parent) (Thread)
From: _benvenuta_
2014-06-01 10:51 am (UTC)
Смотря кому, опять же.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: ukrfan
2014-06-01 10:56 am (UTC)
это да:)
(Reply) (Parent) (Thread)
From: sniper_ua
2014-06-01 01:29 pm (UTC)
Если именно банк "РОССИЯ", то правда - он под санкциями.
(Reply) (Parent) (Thread)